Blog

8 Adımda Mutfak Planlaması

Mutfağınızın şık tarzınızı temsil etmesi için mükemmel bir tasarım ihtiyaç vardır. Yeni mutfağınızı sıfırdan tasarlamak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tavsiyeler ve tasarım fikirleri için okumaya devam edin.

8 Adımda Mutfak Planlaması

Yayın Tarihi:   29.04.2021

İşte Mutfağınızı Dekore Etmek İçin Bazı Basit İpuçları:

Mutfak Tasarımınız İçin En İyi Malzemeleri Seçin
İstediğiniz görünümü öğrendikten sonra mutfak ünitelerini, yüzeyleri ve beğenilerini seçmeye başlayabilirsiniz. Bu çoğunlukla bütçenize inecek ama alabileceğiniz en kaliteli mutfağa yatırım yapmanın evinize değer katacağını söyleyeceğiz. Ve ne kadar kaliteli malzemeler seçerseniz, mutfağınız o kadar uzun süre dayanabilir.
Bu malzemeler, geleneksel bir mutfak tasarımına daha çok katkıda bulunur:
Parke, mutfak dolaplarınız için seçebileceğiniz en iyi ve en dayanıklı malzemedir.
Kontrplak da iyi bir seçimdir ve genellikle masif ahşap bir mutfaktan biraz daha ucuzdur.
Şık ve modern bir mutfak tasarımı istiyorsanız:
Fibrokarton dolaplar: Genellikle ucuzdurlar ancak uzun ömürlüdürler ve size şık, minimalist bir görünüm için tamamen pürüzsüz bir yüzey sağlarlar.
 
Hangi Malzemelerden Kaçınılmalısınız?
Ahşap kaplamaya sahip dolaplar ve dolap kapakları, kaplama tabakası soyulabildiği ve parçalanabileceği için çok uzun süre dayanmama eğilimindedir. Aynısı yonga levha için de geçerli. Bununla birlikte, bu malzemelerin her ikisi de bütçe dostudur, bu nedenle maliyetinizi minimumda tutmaya çalışıyorsanız, bunlar sizin için işe yarayabilir.

 
Mutfak Dolapları İçin En İyi Renk Şemasını Seçin
Renk, belki de seçtiğiniz dolapların stili kadar önemlidir, çünkü mutfağınız hakkında herkesin ilk dikkatini çeken şey olacaktır.
Bir mutfak için en popüler renk seçimi beyazdır, hemen ardından krem, kirli beyaz ve soluk gridir ve mutfağınızın dekora kendi renginizi ve kişiliğinizi katmanız için bir zemin olmasını istiyorsanız bu iyi bir seçenektir. Beyaz veya soluk renkli bir mutfak tasarımı, dekor seçimi söz konusu olduğunda - mutfak karolarından mutfak döşemesine kadar - oradaki seçimlerinizde daha cesur olabileceğiniz için size daha fazla seçenek sunar. Gri mutfaklar da oldukça trend ve hem geleneksel hem de çağdaş mutfaklarda kullanılır.


En İyi Mutfak Tezgahlarını Seçin

Laminat bütçe bakımından uygun olmasıyla birlikte diğer malzemelerin görünümünü alabilir ve bakımı kolaydır. Ahşap, sıcak görünür ve dokunması hoştur, ancak düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Doğal taş muhteşem görünebilir ve her parçanın kendine özgü bir görünümü vardır. Mühürlenmelidir. İnsan yapımı kompozitler dayanıklıdır ve bakımı kolaydır.
Paslanmaz çelik profesyonel bir görünüm yaratacaktır; beton ve beton görünümlü kuvars güzel ve renkli görünebilir ve cam bir çalışma yüzeyi olarak göz alıcıdır.


En İyi Mutfak Karoları ve Zemin Kaplamasını Seçin

Mutfak duvarlarına ne koyduğunuz, yoğun bir çalışma alanında hayati önem taşır. Ve çalışma alanlarının çevresinde fayans seçmek akıllıca bir harekettir.
Mutfak döşemesi eşit derecede olsa da, su sıçramaları ve yüksek yoğuşma ile başa çıkmak için zor aşınmalıdır. mutfaklar için en iyi döşeme seçenekleri şunları içerir:
Fayans, Odun, Laminat, Vinil


Mekanınıza Uygun Mutfak Aydınlatma Şeması Tasarlayın

Ortam, görev ve vurgulu aydınlatma, ister ayrı bir odada ister açık plan bir alanın bir parçası olsun, mutfak aydınlatma düzeninde yer almalıdır. Tavan spotları, duvar lambaları ile desteklenebilir. Görev aydınlatması, çalışma yüzeylerini, ocak ve lavabo alanını aydınlatmalıdır. Vurgu aydınlatması, adalar veya yemek masası için pandantifleri ve birimlerin altında yüzer gibi görünmelerini sağlayan LED'leri içerebilir. Cam raflara yerleştirilmiş güzel sofra takımlarını göstermek için aydınlatma dolabının iç mekanlarını da düşünün. Farklı ışık türlerini ayrı ayrı çalıştırmak için ayrı aydınlatma devreleri planladığınızdan emin olun.


Açık Raflar Kullanın

Son trendleri takip etmek istiyorsanız mutfağınıza açık raflar kurmalısınız. Bu görünüm, biraz görsel alan ekleyerek odayı aydınlatacak. Halihazırda üst dolaplarınız varsa, onları sağlam bırakmalı ve açık bir duvara yüzer raflar yerleştirmelisiniz. Şık bir görünüm için raf teşhir öğelerini minimumda tuttuğunuzdan ve renk koordinasyonunu yaptığınızdan emin olun. Bununla birlikte, daha büyük bir değişiklik yapmak istiyorsanız, bazı üst dolap kapaklarını çıkarmalı ve arkadaki duvarı yeniden boyamalısınız.


Duvarı Aksesuarla Donatın

En sevdiğiniz nesneleri duvarlara ekleyerek mutfağınızın kişiliğinizi göstermesine izin vermelisiniz. Aşağıdaki öğeleri duvarlarınıza yerleştirebilirsiniz:
Sepetler
Çerçeveli albüm kapakları
Aynalar
Çerçeveli kumaş örnekleri


Kara Tahta Boyası Kullanın

Üzerine siyah kara tahta boyası uygulayarak bir mutfak duvarını süsleyebilirsiniz. Duvarı siyaha boyadıktan sonra, istediğinizi yazmak için tebeşir kullanabilirsiniz. Örneğin duvara menüler ve malzemeler yazabilirsiniz.

DKY E-bülten

Satışı devam eden projelerimiz ve diğer yeniliklerle ilgili bilgi almak için, e-posta adresinizi bırakmanız yeterli