Blog

2021 Mobilya Trendleri

Mobilya sektörü yeni yıla yeni tasarımlar ve ürünlerle hızlı bir başlangıç yapıyor. Bu senenin modası canlı renkler ve ahşap mobilyalar üzerinde yoğunlaşıyor.

2021 Mobilya Trendleri

Yayın Tarihi:   24.02.2021

Tasarım ve mobilya estetiği algısı yaşanılan döneme ve insanların beğenilerine göre değişir. Mobilya sektörü her zaman değişim içinde olan kendine has trendler ortaya çıkaran bir alandır. Bununla birlikte bazı istisnalar da vardır ki bu tarz tasarımlar dönem ve zaman ile sınırlandırılamaz. Her zaman trend olarak kalır ve asla modası geçmez.
Mobilya sektörü yeni yıla yeni tasarımlar ve ürünlerle hızlı bir başlangıç yapıyor. Bu senenin modası canlı renkler ve ahşap mobilyalar üzerinde yoğunlaşıyor.
 
2021 Mobilya trendlerine ait detayları birlikte inceleyelim:
Ahşap Mobilyalar
Ahşap mobilyalar dayanıklılık konusunda avantaj sağlıyor. Mermer ve metal eşyalarla birlikte harmanlandığında ise estetik açıdan da göze hitap ediyor.
2021 yılında mobilyalarda konfor ön planda olacak. Mobilyalarla birlikte teknoloji daha fazla hayatımızın içine katılacak. Bu yıl teknolojik olduğu kadar aynı zamanda sade mobilyalar öne planda olacak.
 
Mobilyalarda Doğaya Yönelim
İskandinav ve Rustik stiller bu yıl en çok tercih edilen trendlerden olacak. Natürellik, doğal renkler ve desenler bir araya geldiğinde iç açıcı izlenimler ortaya çıkaracak. 2021 mobilya modası için söylenenlere bakacak olursak; bohem tarz dekorasyonların karşımıza sıkça çıkacağınız görebiliriz.
Yeni sezon mobilya modasında doğalığa dönüş devam edecek. Mobilyalarda doğal malzemeler kullanılarak doğal ürünler elde edilecek. Özellikle doğal görünümlü aksesuarlar kullanımlarında yüksek bir artış görülecektir. Bunlara ek olarak ahşap ve metal malzemelerin kullanımı geçen sene olduğu gibi bu sene de devam edecek gibi görünüyor. 2021’de taş, cam, ahşap, bambu gibi organik ve geri dönüşümlü doğal malzemeler sıkça karşımıza çıkacak. Bu tarz doğal malzeme kullanımı ve doğal mobilyalar evinizi doğal bir ortam havasına sokmak için ideal tercihler arasında bulunuyor. Doğal malzemelerle üretilen mobilyaları desteklemek adına da doğal ve soft renk tonlarıyla tam olarak doğayı evinize getirebilirsiniz.

Mobilya malzemelerinin yanı sıra kumaş döşemelerinde de doğala yönelim mevcut, 2021’de organik kumaş kullanımı damgasını vuracak. Pamuk, yün, keten ve ipek gibi malzemelerin kullanımı arttırılarak teknoloji ile birleştirilecek. Kadife, akrilik, tay tüyü ve doğal deriler ön planda olacak. Ayrıca deri görünümüne yakın nubuk kumaşlar da popülerleşecek. Dekorasyonda bu malzemeler, insan ve doğa arasındaki ilişkiyi güçlendirir.
Bulunduğumuz dönem gereğiyle kumaşlarda antibakteriyel özellikler ön plana çıkacak. Yüksek emiş gücüne sahip bu kumaşlar daha çok ortak alan sayılan salon takımlarında görülecek.
2021 yılı trendlerinde sadeliğin tercih edilmesi bekleniyor, bununla birlikte doğallık ve dinginlik konseptin esas alınan mobilya modelleri karşımıza çıkacak.
Halılarda bütün bir yıla damgasını vuracak canlı renkler kullanılacak ve dekorasyonlara hareketli bir dokunuş eklemek mümkün olacak.
Mobilya kullanımlarında Retro ve Vintage tarzlarına yönelim artacak, kullanıcı da bu yönde satın almalar gerçekleştirecek. Desenli duvar kağıtları ve renkli kırlentler de dekorasyonu doğallaştırmak adına tercih edilebilir parçalar arasında yer alacak.
Katmanlı halılar, zıt renk mobilyalar, dekoratif perdeler ve açık rafların görülmesi bekleniyor. Dokuma perdeler, duvar askıları ve duvar halıları gibi parçalar da dekorasyonda önemli birer rol alacak.

Bu yıl mobilyalarda yuvarlak şekiller ve kavisli modellerin popüler olması bekleniyor. Bu tarz mobilyaların trendi kıvrımlı ve sarmalayıcı olarak adlandırılıyor.
Aydınlatma için trendler ise Uzakdoğu kültürüne ait kağıt lambalara yöneliyor. Bu tarz aydınlatmalar, oturma odaları ve yatak odalarında hafif bir ortam yaratmak için kullanılabilir.
2021’in en önemli özelliklerinden birisi; çok işlevli mobilyalar. Şık olduğu kadar birden fazla işleve de sahip olacak mobilya tasarımları güçlü bir trend olarak karşımıza çıkacak. Dekoratif ve pratik aksesuarlar, yer tasarrufu sağlamalarıyla birlikte daha çok küçük alanlar için kaçınılmaz ihtiyaçlardan biri haline gelecek.
 
Renkler
Pantone 2021’in renklerini Ultimate gri ve canlı sarı olarak açıkladı. Bizler de bu yıl mobilya tasarımlarında gri ve sarı renklerini sıklıkla göreceğiz. Bu renk birleşiminin çoğunlukla koltuklarda, köşe takımlarında, berjerlerde ve dekoratif parçalarda kullanılması bekleniyor.

DKY E-bülten

Satışı devam eden projelerimiz ve diğer yeniliklerle ilgili bilgi almak için, e-posta adresinizi bırakmanız yeterli