Blog

​Mükemmel Koltuk Seçimi Nasıl Yapılır?

Bu kadar geniş bir seçenek yelpazesiyle nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir, bu nedenle işleri biraz daha kolaylaştırmak için koltuk seçerken göz önünde bulundurmamız gereken noktaları bir araya getirdik:

​Mükemmel Koltuk Seçimi Nasıl Yapılır?

Yayın Tarihi:   07.05.2021

Genellikle bir vurgu parçası olarak kullanılan koltuk, bir oturma odası ortamının odak noktası olabilir ve bu nedenle konfordan ödün vermeden mobilyalarınızın mevcut tarzını tamamlamalıdır. Bir koltuk, evde birçok farklı işlevi yerine getirebilen çok yönlü bir mobilya parçasıdır.
Avrupa'daki trendler, son birkaç sezonun rahat estetiğinin daha zarif, yetişkin bir stile yol açtığını gösteriyor.

Stil
Bir koltuk, yaşadığınız ortamı tamamlarken seçtiğiniz tarzı ve kişiliğinizi yansıtır, bu nedenle eviniz için doğru stili seçmek önemli bir faktördür. Başlangıçta seçtiğiniz stile ve ihtiyaçlara karar vermek yol boyunca yardımcı olacaktır. Başlamadan önce gerçekten hangi stili aradığınızı düşünmeniz gerekiyor. Geleneksel mi yoksa daha modern bir tarz mı arıyorsunuz? Yatak odanızın penceresinden okurken kucaklanabileceğiniz rahat bir sandalye mi yoksa gerçek bir stil ifadesi yapacak daha baskın bir şey mi? Bu seçenekleri düşünmek, aramanızı daraltmanıza ve sizin için doğru olan koltuğu bulmanıza yardımcı olacaktır.
 
-Göz alıcı ve davetkar bir görünüm için, koltuğunuzla kontrast oluşturan malzemeden bir koltuk seçin.
-Bir odada farklı renkleri ve dokuları karıştırmak ilgi katar. Seçiminizi yaparken tüm parçaların birlikte nasıl görüneceğini düşünün. Buna sehpa, yan sehpalar ve sanat eserleri dahildir.
-Küçük bir oturma odasında, alan hissini en üst düzeye çıkarmak için sağlam bir taban yerine ayaklı ince bir tasarım seçin.
-Dolaşım önemlidir - koltuğun boyutunun ve yerleştirildiği yerin insanların kolayca hareket etmesine izin verdiğinden emin olun.
-Davetkar bir alan oluşturmak için koltuğunuzu ilginç bir yan sehpa ve bir zemin lambası ile birleştirmeyi düşünün.
 
Kalite
Koltuk bir yatırımdır, bu nedenle uzun süre gidecek bir tasarım seçmek önemlidir.

-Kereste en yaygın çerçevedir, ancak kalite büyük ölçüde değişir. Çelik çerçeveler daha güçlüdür ve zorlu kullanıma dayanabilir.
-Perakendeciye kullandıkları malzemeleri sorun. Kumaşlar dayanıklılık açısından test ediliyor mu? Kaliteli malzemeler daha uzun süre dayanır, bakımı daha kolaydır ve zamanla esneyip sarkmaz.
-Deri bir koltuk seçiyorsanız, daha ince "bölünmüş" deri yerine dayanıklı, tam deri deriden yapılmış olup olmadığını sorun.


Boyut

Boyutu düşünmeden önce, sandalyenin nereye yerleştirileceğini belirlemeniz gerekir. Odanızın sandalyeyle birlikte büyüklüğünü göz önünde bulundurmak, sandalyenizin getirdiği konfor düzeyi kadar önemlidir. Koltuğunuz, misafirlerin oturup dinlenebileceği sosyal bir alanın parçası olarak mı yoksa sadece fazla salon alanını doldurmak için mi gerekli? Alanın sıkışık veya aşırı kalabalık olmasını istemediğiniz için mevcut mobilyalarınızın yanında bu faktörleri de göz önünde bulundurun. Daha küçük bir alanda yaşıyorsanız, daha ince çizgili bir stili tercih edin. Daha küçük siluet, odadaki alanın görünümünü en üst düzeye çıkarır ve bir renk veya doku patlaması eklemek için yatak odası gibi evin diğer alanlarında oturmak için idealdir.


Kumaş

Bir düşünün, koltuğunuz nasıl kullanılacak? Yumuşak, rahatlatıcı bir kumaşa ihtiyaç duyulacak günlük kullanım için mi olacak? Seçtiğiniz kumaş kaçınılmaz olarak mobilyanızın uzun ömürlülüğünü etkileyecektir. Sonuç olarak, koltuk kumaşlarını seçerken yaşam tarzınızı göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Evcil hayvanlarınız veya küçük çocuklarınız varsa, gösterişli bir kadife en pratik seçenek olmayabilir, oysa daha yetişkin bir ev için lüks bir deri veya yumuşak pamuk mükemmel bir son dokunuşu sağlayabilir. Rahat bir his veren bir şeyin peşindeyseniz yün tercih edin, ancak keten karışımından daha resmi bir görünüme ihtiyacınız varsa harika bir seçimdir. Bu ifade görünümünü oluşturmak için yüksek renkler veya ilginç baskılar seçin.

DKY E-bülten

Satışı devam eden projelerimiz ve diğer yeniliklerle ilgili bilgi almak için, e-posta adresinizi bırakmanız yeterli