Blog

Feng Shui Dekorasyon İpuçları

Mimariye, ev sitesine ve iç tasarıma uygulanan Feng shui ilkeleri, saçma batıl inançlar değil, pratik ve sağduyulu direktiflerdir. Temel feng shui kurallarını anladıktan sonra evinizde daha iyi bir enerji akışı yaratabilirsiniz.

Feng Shui Dekorasyon İpuçları

Yayın Tarihi:   01.10.2021

Temel feng shui ilkelerini uygulayarak chi enerjisini serbest bırakmaya yardımcı olabilirsiniz.


Ön Giriş

Burası chi enerjisinin evinize girdiği yerdir, bu yüzden onu davet edip enerjinin girmesini kolaylaştırmalısınız.
Evin girişinde varsa çalılık, ölü bitkiler, nesneler, mobilya vb. tüm engelleri kaldırın. Işıklı bir giriş oluşturun. Kaldırımları ve girişi süpürülmüş ve temiz tutun. Yıpranmış paspasları değiştirin. Yırtık ekranları ve panjurları onarın veya değiştirin.


Oturma Odası

Oturma odanızı tasarlarken, sahip olduğunuz en büyük mobilya parçasıyla başlayın. Bir kapıya veya açıklığa baktığından ve bir duvara, ideal olarak girişten en uzak olana yerleştirildiğinden ve aralarında birkaç inçlik nefes alma boşluğu bırakıldığından emin olun. Alanı sıkıştırmamaya çalışın. Amaç enerji akışı yaratmaktır.
Bir sehpaya karar verirken sert açılardan kaçınmaya çalışın. Bir daire veya oval, mobilyanızın geri kalanıyla çok zıt geliyorsa, daha iyi bir denge oluşturacağından, daha küçük öğedeki şekilleri zıtlaştırmanız yeterlidir.
Işığın içeri girmesine izin vermek, ancak enerjinin kaçmasını önlemek için şeffaf pencere kaplamaları kullanın. Tamamen açık pencereleri tercih ediyorsanız, yakına bir bitki yerleştirmeyi deneyin. Ayrıca kırmızı öğeler eklemek, odayı canlandırmaya ve enerji vermeye yardımcı olacaktır.
 
Mutfak
Mutfağı ön kapıya ve yatak odasına bakacak şekilde yerleştirmeyin. Fırını mutfağın kuzeybatı bölümüne yerleştirmeyin. Fırın, mikrodalga, derin dondurucu ve buzdolabını temiz tutun. Bulaşıkların lavaboda veya tezgahta yığılmalarına izin vermeyin ve yıkayın. En önemlisi de artık bozulmuş olan yiyecekleri atın.


Yatak Odası

Oturma odasına benzer şekilde, yatağınızla başlayın ve onu kapıdan uzağa yerleştirin, ancak doğrudan ona bakmayacak şekilde yerleştirin. Uyuduğunuz yerin yakınında çok fazla elektrikli bileşen bulundurmamaya çalışın.
Mümkünse özel alanınıza televizyon koymaktan kaçının. Bu genellikle odanın odak noktası haline gelir ve bu da sakinleştirici enerjiden uzaklaşır.
Her iki tarafın da temsil edildiğinden ve bir denge kurulduğundan emin olmak için erkeksi ve kadınsı ayrıntıları birleştirin. Metal veya ahşap bir karyolaya sahipseniz, yumuşak renkli nevresimler seçin.
Dinlendirici, sakinleştirici bir enerjiyi davet etmek için yatak odanızı rahat malzemelerle doldurun. Yeşil ve mavi tonlarını kullanmak bu tür bir duyguya katkıda bulunabilir. Yatağınızın altında ne varsa temizlemek de enerji akışına yardımcı olur.

Banyolar
Banyolar atıkların ve çöplerin atıldığı yerlerdir. Aynı zamanda zenginlik anlamına gelen su kaynaklarıdır. Banyo kapısını her zaman kapalı tutun. Klozet tabanının etrafındaki kırmızı, siyah veya lacivert paspas, servetin korunmasını sağlayacaktır. Herhangi bir olumsuz chi'yi yansıtmak ve banyoya hapsetmek için banyo kapısının iç tarafına bir ayna yerleştirin.


Pencereler ve Kapılar

Enerji evinize kapı ve pencerelerden girer ve çıkar. Mobilya yerleştirirken bu enerji akışına dikkat etmelisiniz. Evinizde kırık pencere veya cam varsa değiştirin. Tüm pencere ve kapıların kolayca açılıp kapandığından emin olun. Kırık kapı ve pencere kilitlerini onarın. Odalara, kapı ve pencereleri engelleyen mobilyalar yerleştirmekten kaçının.


BOZULMAMASI GEREKEN 5 FENG SHUI KURALI

1-Organize ve Düzenli Olun
Bu bir nedenden dolayı listede ilk! Düzensiz bir ev, stres, depresyon ve mutsuzluk için bir üreme alanıdır. Bu, profesyonel organizatörler ve iç mimarlar da dahil olmak üzere tasarımcılar arasında iyi bilinmektedir.

2-Yatağınızı Pencereden Uzak Tutun
Uyurken başınız asla bir pencerenin altında olmamalıdır - bunun arkasındaki mantık, hem zihninizin hem de vücudunuzun desteğe ihtiyacı olduğudur, bu nedenle yataklar her iki tarafta da kapısı olmayan sağlam duvarlara yerleştirilmelidir.
 
3-Ayrı Çalışma ve Dinlenme Alanları
Pek çok insan zorlu işlerde (ve bazıları evden çalışırken) çalıştığından, yatağın yanında bir dizüstü bilgisayar tutmak cazip gelebilir, ancak bu onların hayatlarındaki huzuru bozacaktır! Müşterinizin yatak odası, onu işle ilişkilendiriyorsa muhtemelen sakin bir vaha olamaz, bu nedenle iş istasyonunu kurmak için başka bir alan (mutfak veya boş bir oda gibi) bulmaya teşvik edin.


4-Bagua Haritasını Doğru Kullanın

Evinizde feng shui kullanmayı planlıyorsanız, Bagua haritasına aşina olmak kesinlikle çok önemlidir.
Sekiz taraflı bir enerji haritası olan bu araç, olumlu değişiklikler yapılması gereken alanları belirlemeye yardımcı olacaktır. Size temel bir ders vermek için, Bagua haritası en çok ön kapı ile hizalanır, çünkü bu, tüm enerjinin içeri girdiği “chi'nin ağzı” olarak kabul edilir.

5-Renklerini Bilin
Her ev dekoratörü, evdeki rengin önemini bilir. Renkler, ruh halini güçlendirerek, stresi ortadan kaldırarak ve güveni artırarak yaşam kalitesini iyileştirir.

DKY E-bülten

Satışı devam eden projelerimiz ve diğer yeniliklerle ilgili bilgi almak için, e-posta adresinizi bırakmanız yeterli