Blog

Evinizi Ekonomik Bir Şekilde Yenilemenin Yolları

Sanırım hepimiz, zaman zaman evimizden ve iç mekandan sıkılırız. Ancak bu sorununu ortadan kaldırmak için bir odanın görünümünü değiştirebilecek küçük, ucuz değişiklikler yapmayı düşünebilirsiniz.

Evinizi Ekonomik Bir Şekilde Yenilemenin Yolları

Yayın Tarihi:   20.08.2021

Evinizi güzel ama ucuz bir şekilde yenilemenin veya yeniden dekore etmenin anahtarı, kendinize bir hedef belirlemek ve istediğiniz şeyin tam bir resmini çizmek ve ardından evinizin her bir bölümünü adım adım yenilemektir.
Bir mekandan sıkıldığımızda, yeni bir başlangıç ​​yapmak için evde değişiklikler yapmak istemek çok cazip gelebilir. Yeni bir stil veya renk teması da dahil olmak üzere her şeyi sıfırdan seçebilirsiniz.


Nevresimleri Değiştirin

Kulağa inanılmaz derecede basit geliyor, ancak yatağınızdaki yorganı ve minderleri/şilteleri değiştirmek tamamen yeni bir görünüm yaratabilir. Tamamen farklı bir renk veya tema ile gidebilir ve ardından odanızdaki diğer şeyleri eşleştirmek için yavaşça değiştirebilirsiniz. Julian Charles, hayal gücünüzü harekete geçirmenize yardımcı olacak bazı çarpıcı nevresimlere sahip.
 
Mobilyaları Güncelleyin
Yıllarca aynı mobilyalara sahip olmak çok kolay ama belki de artık değiştirme zamanı gelmiştir. Farklı bir renk, tarz ve boyutta giderseniz, hatta farklı düzenlerseniz, bir oda eski halinden tanınmaz hale gelebilir.


Kapılar İlk İzlenimi Yaratır

Evinizin ilk izlenimi kapınızdır. Kapıyı tamamen değiştiremiyorsanız ve mevcut kapınız iyi durumdaysa kapınızı yeniden boyamalısınız. Kapılarınız da odanızın aydınlatmasını etkileyebilir. Bu nedenle, bir bütçeyle tadilat yaparken kapınızı yeniden boyuyorsanız, evinizin aydınlatmasını istediğiniz şekilde optimize etmek için evinizdeki ışığın yoğunluğuna göre farklı tonlar kullanmayı deneyin.
 
Ortam Aydınlatmaları Ekleyin
Odanın ortasında bir tavan lambası olması, bir odayı sade gösterebilir. Odanın köşelerini tek bir ana ışığa sahip olmaktan daha yumuşak bir parıltıyla aydınlatmak en iyisidir. Bazı zemin lambalarına ve bazı masa lambalarına yatırım yapın. Farklı yükseklikler odaya başka bir katman eklemeye yardımcı olacak ve akşam hava karardıkça bunları takmak çok daha sıcak bir his yaratacaktır.
 
Mutfak Tezgahlarını ve Kollarını Değiştirin.
Bu, yeni mobilya satın almaktan biraz daha büyük bir iştir, ancak yeni bir mutfağınız olduğunu düşünmenizi sağlayacaktır. Şu anda sahip olduğunuzdan farklı bir renk/malzeme olan bir tezgah seçin, ardından stile uygun yeni dolap kulpları seçin. Bu birkaç gün sürebilir, ancak işi sizin yerinize yapması için birini işe alabilirsiniz.


Boya Aydınlatmayı Etkiler
Belki boya işiniz biraz perişan görünmeye başlıyor ya da farklı renklerle oynamak istiyorsunuz. Bir odayı boyamak, görünüşü için harikalar yaratacaktır. Ayrıca süpürgelik ve kapı çerçevelerini yeniden boyamayı da düşünebilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi boyama, aydınlatmayı etkiler ve evinizi yenilerken yeni bir boya tercih edebilirsiniz. Kısıtlı bir bütçeniz varsa, siyah beyaz bir paleti tercih edin, evinize modern ve sofistike bir görünüm kazandıracak ve beyaz veya siyahla asla yanlış gitmeyeceğinizin garantisine sahip olacaksınız.


Banyo Yenileme

Banyonuzu yenilemek için satın alabileceğiniz ucuz ama kaliteli ürünlerin sayısına şaşıracaksınız. Yeni bir eşya takmayı düşünmüyorsanız, boyayı değiştirerek, dolap boyalarını değiştirerek ve duş basıncını sabitleyerek mevcut klozetinizi onarabilirsiniz.
 

DKY E-bülten

Satışı devam eden projelerimiz ve diğer yeniliklerle ilgili bilgi almak için, e-posta adresinizi bırakmanız yeterli