Blog

Evde Çalışma Alanı Nasıl Kurulur?

Evden çalışırken üretken kalmak için çeşitli stratejiler vardır. Bu nedenle, uzaktan çalışma için mükemmel bir yer ve uygun ekipman seçmenize yardımcı olacak bir ipucu ve fikir listesi hazırladık.

Evde Çalışma Alanı Nasıl Kurulur?

Yayın Tarihi:   28.05.2021

İhtiyaçlarınıza göre çalışma alanı seçin
Ev ofisiniz için bir yer seçerken, onu nasıl kullanacağınızı düşünün. Konferans görüşmeleri yapacak mısınız? Müşteriler yerinize gelecek mi? Çocukları veya evcil hayvanları çalışma alanınızdan uzak tutmanız mı gerekiyor? Evinizin iki veya üç yerinde çalışmanın, tek bir yerden çalışmaktan çok daha az verimli olabileceğini unutmayın.
İdeal olarak, ofisiniz size biraz mahremiyet sağlayan sessiz bir alanda olmalıdır. Sık sık telefonla konuşuyorsanız, kapılı boş bir odanın evin geri kalanından gelen gürültüyü azaltabileceğini fark edebilirsiniz.

Ev Ofisiniz İçin Doğru Ekipmanı Seçme
Konforlu bir ofis inşa etmenin ilk adımı, rahat bir ekipman elde etmektir. Masanızda ve bilgisayarınızda uzun saatler geçireceksiniz; Doğru ekipman, üretkenliği ve konforu artırmada fark yaratabilir.

İşte ev ofis ekipmanı seçmek için birkaç öneri:

Rahat bir sandalyeye yatırım yapın
Sırtınız için uygun bir destek olmadan uzun saatler masa başında oturmak, duruş problemlerine hızlı bir yoldur. Ergonomik ofis koltukları, uzun saatler oturduğunuzda doğru desteği sunar. Destekleyici bir sandalyeye yatırım yapmak kendinize yaptığınız bir yatırımdır.


Ergonomik bir sandalyede aranacak özellikler:
Yükseklik ayarlanabilir
360 derece dönebilen taban
Ayarlanabilir sırtlık ve kol dayama
Ayarlanabilir koltuk derinliği
Yerleşik bel desteği


İkinci bir monitör kullanın
İkinci bir monitör, bir üretkenlik gücüne en yakın olanıdır. Ek bir ekran kodlama, tasarım, yazma ve araştırma gibi pek çok görevi kolaylaştırır. Aynı zamanda çoklu görevi daha ulaşılabilir hale getirir. Pencereleri karıştırmaktan hoşlanmıyorsanız, istek listenizin en üstünde ikinci bir monitör olmalıdır. En iyi sonuçlar için mevcut kurulumunuzla aynı modeli satın alın, böylece aynı ekran doğruluğu ve deneyimine sahip olursunuz.


Fareleri ve klavyeleri unutmayın
Fareler ve klavyeler üretkenliği ve konforu artırmada çok önemli bir rol oynarlar. Klavyeler için mekanik klavyeler kullanmayı deneyin. Bunların, çok fazla geri bildirim veren mekanik, tıklamalı anahtarları vardır. Gürültülü olsalar da, benzersiz yazma rahatlığı sunarlar.
Fareler seçiminde, elinize rahatça uyan daha büyük bir fare seçin. Oyun fareleri, daha pahalı olsalar da rahat ve doğru seçimlerdir. Küçük gezici farelerden kaçının - uzun süreli kullanım için rahatsız ederler.


Ayaklı bir masa satın almayı düşünün
Uzun süre oturmanın sağlığınız için kötü olduğunu gösteren, giderek artan sayıda araştırma var. Ayaklı masaların çoğunun yüksekliği ayarlanabilir. Daha pahalı bazı masalar, anında geleneksel oturma masalarına bile dönüştürülebilir.
Ayakta duran bir masa sağlığınızı sihirli bir şekilde değiştirmez, ancak üretkenliği, odaklanmayı ve kalp sağlığını iyileştirir. Ayakta duran bir masa almayı düşünmüyorsanız, ayakta duran bir masa genişletici kullanmayı deneyin. Bu masa uzatıcıları aynı zamanda yüksekliğe göre de ayarlanabilir ve genellikle daha uygun fiyatlıdır.


Boynunuzu ve Gözlerinizi Destekleyin
Boynunuza ve gözlerinize de yardım etmek için Monitörünüzü "mükemmel" konuma getirdiğinizden emin olun. Doğru yapmanız için aşağıdaki ipuçlarından bazılarını izleyin:
Omurganız her zaman nötr bir pozisyonda kalmalıdır.
Ekranın üst kısmı göz hizasında veya biraz altında olmalıdır.
Büyük bir monitörünüz varsa monitörü gözlerinizden en az 20 inç uzağa yerleştirin. Boynunuzun doğru hizada kalması için ekranın ortasına bakarken gözleriniz hafifçe aşağı bakmalıdır. Emin olmak için monitörü 10 ila 20 derece geriye eğin. Çoğu monitör ayarlanabilir. Ancak doğru ayarlamayı yapmak için bir ekran yükselticiye de yatırım yapmanız gerekebilir.


Yüksek hızlı internete sahip olduğunuzdan emin olun
Yavaş internet bağlantısı iş akışınızı her zaman kesintiye uğratabilir. Hizmetiniz yetersizse, alternatif bir internet sağlayıcısına geçmeyi veya bir Wi-Fi yönlendirici satın alıp kurmayı düşünün. Yönlendiricinizi yerden yükseğe ve evinizin ortasına yerleştirin. Çevresinde dağınıklığın ve sinyal bozulmasına neden olabilecek herhangi bir cihaz olmadığından emin olun. Örneğin, mikrodalgalar veya ev telefonu setleri.
En iyi bağlantılar kablolu Ethernet bağlantılardır, bu nedenle mümkünse bilgisayarınızı bir Ethernet kablosuyla yönlendiricinize bağlayın.

DKY E-bülten

Satışı devam eden projelerimiz ve diğer yeniliklerle ilgili bilgi almak için, e-posta adresinizi bırakmanız yeterli