Blog

En Popüler İç Dekorasyon Stilleri

Evinizi baştan yaratırken göz önünde bulundurmanız gereken birçok farklı tasarım stili vardır. Çeşitli iç dekorasyon stilleri konusunda güçlü bir anlayışa sahip olmak evinize şık ve uyumlu bir görünüm kazandırabilir. Gelin detaylara göz atalım.

En Popüler İç Dekorasyon Stilleri

Yayın Tarihi:   08.10.2021

Geleneksel Stil
Geleneksel tasarım stili, klasik detaylar, görkemli mobilyalar ve çok sayıda aksesuar sunar. Avrupa hassasiyetlerinde kök salmıştır. Geleneksel tarz, mirasa ve geleneksel şekil ve biçimlere dayanmaktadır. Yüzlerce yıl önce yaratıldıklarından bu yana hiç değişmemiş parçalar bulacaksınız. Her şey bilinçli katmanlama, formalite ve yapı ve simetri ile parçaları birleştirme ile ilgilidir. Geleneksel evlerde genellikle koyu renkli, bitmiş ahşap, zengin renk paletleri ve çeşitli dokular ve kavisli çizgiler bulunur. Mobilyalar, çeşitli desen ve dokular içerebilen kadife, ipek ve brokar gibi ayrıntılı ve süslü ayrıntılara ve kumaşlara sahiptir.

Modern Stil
Modern, tipik olarak temiz, net çizgilere, basit bir renk paletine ve metal, cam ve çelik içerebilen malzemelerin kullanımına sahip bir evi ifade eden geniş bir tasarım terimidir. Birçok insan modernin soğuk, katı ve steril olabileceğini düşünüyor. Ama gerçekte, modern tarz, kare şekiller ve formlarda çok kök salmıştır. Bu stilde ekstra süslemeli hiçbir şey bulamazsınız ve tipik olarak stil, ara sıra renk patlaması ile daha nötr bir renk paletine sahiptir. Modern tasarım, mobilya da dahil olmak üzere her unsurda bir sadelik duygusu kullanır. Modern bir stille ilgili çok fazla dağınıklık veya aksesuar yoktur.

Modern Çiftlik Evi Stili
Çiftlik evi dekoru, kabinden ilham alan iç tasarıma modern bir yaklaşımdır. Bu tarzda, çok sayıda bulunan ve kurtarılan nesneler kullanılır, ancak daha modern ve rafine bir şekilde bir araya getirilir. Bu tarzda kullanılan ekoseler, maviler, yeşiller ve çok sayıda beyaz ve siyah göreceksiniz. Çok davetkar ve rahattır ve çok resmi olmadan hafif bir geleneksel tonu vardır. Kurutulmuş lavanta demetleri ve diğer yeşillikleri temin edin - vazoların ve saksıların dikkatli bir şekilde düzenlenmesi evinizi gerçekten stilize edecektir. Çiftlik evi mobilyaları, eskitilmiş ahşap ve döşemeli keten ile karakterizedir.

Orta Yüzyıl Modern Stili
1950'lerde ve 1960'larda popüler olan modern retro görünüm, modası hiç geçmeyen klasik bir dekorasyon stilidir. Yüzyıl ortalarından kalma birçok parçadaki çizgiler basit, temiz ve minimaldir ve amaca yönelik ayrıntılar ve stille sıcak ahşaptan yapılmıştır. Tarzın ayırt edici özelliklerinden biri - ve kalıcı çekiciliğinin nedeni - işlevselliğe odaklanmasıdır. Orta Yüzyıl Modern Tasarımında retro bir nostalji ve ayrıca bazı minimalizm unsurları var. Ayrıştırılmış formlara, “yumurta şeklindeki” sandalye gibi doğal veya organik şekillere, kullanımı kolay çağdaş tasarımlara ve basit imalatlara vurgu yapar.

Minimalist Stil
Modern - minimaliste benzer ipuçlarına sahip, çok temiz çizgilere ve basit şekillere sahip bir stil, ancak stil “az daha fazladır” mantrasına göre yaşıyor. Bu tarza giren odalar için seçildiğinde çok ama çok rafine bir hasır kullanır ve bu odalarda bulunan her şeyin bir amacı olmalıdır. Çok fazla ekstra nesne veya katman bulamazsınız. Renk paletleri nötr ve havadar; mobilyalar basit ve moderndir ve aksesuarlarda veya dekorda hiçbir şey aşırı veya gösterişli değildir. Minimalizm, nihayetinde bir işlevsellik duygusu ve ultra temiz çizgilerle tanımlanır.

Boho Stili
Bohem stili, doğal ve organik unsurları çok katmanlı ve toplu bir görünümde bir araya getirmekle ilgilidir. Bu tarzda parlak ve doygun renklerle karıştırılmış çok sayıda konserve, rattan, bambu ve tekstil bulacaksınız. Küçük kurallara sahip kaygısız bir yaşam tarzını yansıtır. Bohem evleri, eski mobilyalar ve aydınlatma armatürleri, dünyadan ilham alan tekstiller ve kilimler, koleksiyon sergileri ve bit pazarları da dahil olmak üzere çok çeşitli kaynaklarda ve kişinin seyahatleri sırasında bulunan öğeleri içerebilir. Bohem stili birleştirirken yer yastıklarını ve rahat oturma alanlarını görmek nadir değildir.

İskandinav Stili
İskandinav tarzının temel özelliklerinden biri, rahatlık kavramıdır. İskandinav tarzı "doğal malzemeler ve geleneksel işçilik kullanılarak yapılmış uygun fiyatlı, fonksiyonel mobilyaları barındırır. Tamamen beyaz renk paletleri ve preslenmiş ahşap, parlak plastikler ve emaye alüminyum, çelik ve geniş tahta döşeme gibi doğal unsurların dahil edilmesi yer alır. Renk patlamaları varsa, bu genellikle sanat kullanımından, doğal elyaf atkılardan veya kürklerden veya tek bir mobilya parçasından kaynaklanır. Geniş, doğal aydınlatma, daha az aksesuar ve fonksiyonel mobilyalar İskandinav tasarımlarını karakterize ediyor.

Eklektik Stil
Çeşitli kültürlerden, dekorasyon tarzlarından ve zaman dilimlerinden unsurları bir araya getiren eklektik ev dekorasyonu tarzı, karakter olarak oldukça kişiseldir. Bu tarzda parçalar daha az organik ve daha tarzdır. Eklektik odalar hemen hemen her tarzdan ikonik parçalarla doldurulabilir ve doğru yapıldığında hepsi birlikte çalışır. Geyik boynuzları, uyumsuz eski sandalyeler ve Fransız havlu kumaşı ile birleştirilmiş bir Fas halısı düşünün. Eklektik görünümü yakalamanın anahtarı, düşünceli düzenleme ve farklı öğeleri renk ve doku aracılığıyla birbirine bağlamaktır.

Endüstriyel Stil
Endüstriyel tarz, bir depodan veya kentsel bir çatı katından ilham alır. Elementlerin çoğunda bitmemiş bir hamlık hissi vardır ve açıkta kalan tuğla, kanal ve ahşabı görmek nadir değildir. Bununla birlikte, yumuşaklık, nötr renk paletinden ve odaya anında bir ruh ve karakter kazandırabilecek bulunan nesnelerin kullanımından gelir. Kenarlı, endüstriyel bir kentsel görünüm, ham dokular, açıkta kalan unsurlar ve metal armatürler ve kaplamalarla karakterize edilir. Rustik bir yüzey, geri kazanılmış ahşap, yontulmuş boya katmanları ve kurtarılmış mobilya parçaları ile endüstriyel dekorasyon stilinin önemli bir özelliğidir.

DKY E-bülten

Satışı devam eden projelerimiz ve diğer yeniliklerle ilgili bilgi almak için, e-posta adresinizi bırakmanız yeterli