Blog

​Banyo Dekorasyon Önerileri

Banyonuza hayat vermek için bir değişiklik hayal ediyorsanız, bütçe dostu birkaç harcama, banyonuza anında yeni bir hayat katabilir. Yeni banyo dekorasyon fikirleri size aradığınız yüksek kaliteli görünümü ve tazeliği verecektir.

​Banyo Dekorasyon Önerileri

Yayın Tarihi:   02.06.2021

İşte hızlı ve kolay banyo dekorasyon fikirlerimizin bir özeti:

Bütçe Dostu Aydınlatmalar
Bir banyo dizaynı için yapabileceğiniz en önemli seçenek eski aydınlatma armatürlerini değiştirmek olabilir. Aydınlatmanızı değiştirmek kolay ve uygun maliyetli olabilir, ayrıca küçük bir banyonun daha büyük ve daha güzel görünmesini sağlar. Eski aydınlatma armatürleri ve flüoresan aydınlatma, cildinizde çekici olmayan gölgeler ve rahatsız edici renk tonları oluşturur. Bir armatürü değiştirmek mümkün değilse, ampullerinizi parlak ve güneşli bir günde ışığın renk sıcaklığına sahip yeni flüoresan ampullerle yükseltebilirsiniz.
Banyonuzun aydınlatmasını değiştirirken trendleri denemekten korkmayın. Modern banyo aydınlatması, bir odaya ışık yayan asılı pandantifler ve ışık çubukları içerir. En enerji verimli oldukları ve banyonuza fazladan ısı katmadıkları için LED aydınlatma armatürlerini seçmek akıllıcadır.


Renk Seçimi

Banyonuzun aydınlatma kalitesini yükselttikten sonra, bir sonraki hızlı ve kolay güncelleme boya olacaktır. Duvarlarınızı mükemmel renkle boyayarak banyo duvar dekorunuzu geliştirin. Duvarlar gibi geniş yüzeyler için açık renkler seçin, açık renkler küçük bir banyoyu daha büyük gösterecektir. Koyu veya canlı renkler, her boyuttaki küvete dramatik bir dokunuş katar, vurgular için daha koyu, daha zengin tonları kaydedin. Boyama yapılmadan önce renk seçimlerinizin yeni aydınlatmanızda nasıl göründüğünü kontrol edin.


Banyo Fayansları

Banyo duvarlarınızdaki döşemeleriniz artık sıkıcı gelmeye sıkıcıysa, çıkarılabilir yapışkan karolarla kaplamayı deneyin. Kesilmesi ve takılması kolaydır ve gerçek gibi görünürler. Bir apartman dairesinde veya kiralık evde banyoyu güncellemek için mükemmeldir. En büyük kazancı, arkasındaki yüzeye zarar vermeden istediğiniz zaman çıkarılabilmeleridir.
Öte yandan çok pahalı ve zaman alıcı olabilen yeni karolar döşemek yerine boya kullanmayı da düşünebilirsiniz. El boyaması ayrıntıları, başka pek çok şekilde elde edemeyeceğiniz kişisel bir dokunuş katar.


Donanım ve Musluk Yükseltmeleri

Banyonuzun donanımını değiştirin. Yeni çekmece kulpları, havlu çubukları, tuvalet kağıdı tutucusu ve musluk banyonuzun görünümünü tamamen değiştirecek. Banyo armatürlerinizi değiştirmek, tezgahınızın yeniden taze görünmesini bile sağlayabilir. Değiştirme, eski donanımı söküp çıkarmak ve yenisini eklemek kadar basittir.


Havlu ve Kilimlerde Güncellemeler

Uygun fiyatlı dekora sahip bir banyoya sıcaklık getirmenin tek yollarından biri alan kilimdir. Ayrıca renk, baskı ve doku eklemenin eğlenceli bir yolu.
Eski, uyumsuz havlularınızı kaldırın veya atın ve yeni banyo dekorunuza uyan yumuşak, kabarık havluları satın alın. Birkaç süslü ve renkli el havlusunu asmak, işleri son derece aydınlatabilir ve modası geçmiş bir alanı yükseltebilir.
Modern bir banyo tasarımı dokunuşu için vurgulu bir renk veya desen ekleyin. Tuvalet odanızın stilini güncellemek için şu önemli tekstil ürünlerini satın alın:
–Havlular. Taze dokuları ve renk tonlarını deneyin.
-Yer paspası. Rahatlık ve benzersiz malzemeler arayın.
- Havlularınız ve paspaslarınızla uyumlu olan desenli veya baskılı bir duş perdesi seçin.


Yeniden Tasarlanmış Aksanlar ve Aksesuarlar

Banyo tasarımınızı tamamlamak için birkaç özel aksesuar ve vurgu parçası ekleyin. Başlamanız için bazı fikirler:
- Çöp sepeti
- Banyo sabunluk veya sabun köpüğü
- Orkide havluları gibi canlı ev bitkileri. Taze dokuları ve renk tonlarını deneyin.
- Taze bir koku için mum veya oda difüzörü.
-Ahşap bir merdiveni duvara yaslayarak şık bir şekilde havlularınız için ekstra saklama alanı sağlayın. Geleneksel bir duvar rafından daha fazla boyut getiriyor ve daha benzersiz görünüyor.
-Banyonuz küçükse, temiz bir dağınıklık varsa tuvaletin üzerine veya aynanın hemen altına ve lavabonun üzerine bir raf takarak daha fazla yüzey alanı ekleyin.
-Küvetinizin yanına ahşap bir tabure veya küçük, ince bir yan sehpa koyun. Alanınızı daha lüks göstermekle kalmaz, aynı zamanda kitap, hoparlör veya mumlarınızı barındırmak için mükemmeldir.


Sahte Bitkiler Kullanın

Banyolarda, bitkiler söz konusu olduğunda, etki yaratmak için çok büyük bir alana ihtiyacınız yoktur. Bitkileri seviyorsunuz ama onları hayatta tutamıyor olabilirsiniz. Aslında, onları bir vazoda sergileseniz veya bir buket çiçekle destekleseniz de, tamamen sahte görünmeyen oldukça harika yapay bitkiler ve yapraklar elde etmiş olursunuz.

DKY E-bülten

Satışı devam eden projelerimiz ve diğer yeniliklerle ilgili bilgi almak için, e-posta adresinizi bırakmanız yeterli