1%

Haberler

2017-12-05 14:07:24Son Güncelleme : 2017-12-05 14:13:36

Ali Dumankaya: Kentsel dönüşüme yapılan yatırım ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır

Ali Dumankaya:   Kentsel dönüşüme yapılan yatırım ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır
5'inci Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı’nda konuşan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, Kentsel dönüşüm projelerine yapılan yatırımın aslında ülkemizin geleceğine yapılan yatırım olduğunu söyledi.
7 milyonu aşkın riskli yapısı olan Türkiye için çözüm bekleyen en önemli konuların başında gelen kentsel dönüşümle ilgili farkındalık yaratmak isteyen Sabah Gazetesi’nin düzenlediği 5'inci Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı 21 Kasım'da Antalya Limak Atlantis Otel'de gerçekleştirildi.
 
Kentsel dönüşüm stratejilerinin A'dan Z'ye mercek altına alınmasına öncülük denen 5'inci Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı gayrimenkul geliştiricilerinin yöneticileriyle, yatırımcılar ve uzmanları bir araya getirdi.

Kurultayda konuşmacı olarak yer alan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya kentsel dönüşüm projelerine yapılan yatırımın aslında ülkeye yapılan yatırım olduğunu söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin gündeme getirdiği sıfır faizli kredi imkanına vurgu yapan Ali Dumankaya “ Bu kredi bir köprü kredidir. Bu kredi ile daha büyük alanların dönüştürülebilmesine imkan sağlanacak. Doğru kentsel dönüşüm projelerine iyi bir kaynak olacak” dedi.
Bankaların kentsel dönüşüm projelerine daha fazla destek vermesinin büyük önem taşıdığını belirten Ali Dumankaya, “Gayrimenkul sertifikasını önemsiyoruz. Buna ek olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın oluşturacağı kaynağın yanı sıra Dünya Bankası, ERBD, İslam Kalkınma Bankası ve Avrupa Yatırım Bankası gibi kaynaklar hızlı yatırım kaynaklarıdır. Kentsel dönüşüm için bu kaynakların kullanımı da önem taşıyor” diye konuştu.